zondag 23 maart 2025

Kronieken #124 | Boksen

De Amerikaanse bokser George Foreman is op 76-jarige leeftijd overleden. Hij bokste twee termijnen, daarnaast was hij predikant. Zijn verhaal lijkt daardoor op dat van Solomon Burke, die naast een leven als muzikant eveneens voorganger was. En een comeback maakte in zijn primaire leven.

***

Bob Dylan bokst ook wel. Er is een foto van hem waarop hij bokshandschoenen draagt. En hij schreef natuurlijk dat protestlied Hurricane, over Rubin "Hurricane" Carter. Die bokslegende werd onterecht veroordeeld voor een moord.
Het was de tijd van de rassenscheiding in Amerika.

***

Davey Moore was ook een bokser. Hij overleed in het harnas. Maar wie was daar verantwoordelijk voor? Wie doodde Davey Moore? Niemand. Dylan laat het antwoord in het midden.

***

Zou Davey familie kunnen zijn geweest van Nettie? Dylan mist Nettie. Maar hij laat haar wel weten: I'm beginning to believe what the scriptures tellIk dacht aan die zin, toen de dominee vanmiddag een soort hoorcollege gaf over de Bijbel. Dylan weet daar natuurlijk ook wel wat van. Als geboren Jood en wedergeboren christen.

Geen opmerkingen:

Een reactie posten